Jak radzić sobie z korkami na drogach?

Jak radzić sobie z korkami na drogach?

Godzinny poranne i popołudniowe są zawsze newralgiczne na naszych drogach, w szczególności 7:00 – 8:00 oraz 15:00 – 17:00, gdyż wtedy ludzie jadą do pracy lub z niej wracają i stąd tworzą się czasem gigantyczne korki. Ci, którzy od wielu lat posiadają prawo jazdy Opole wiedzą doskonale, w jaki sposób się im przeciwstawić, ale i tak mogą zdarzyć się sytuacje, których nie sposób zaplanować. Lecz i na takie ewentualności warto mieć patenty. W jaki sposób oszukać drogowy zator i dotrzeć do celu bez zbędnych i destrukcyjnych nerwów?

 

Czasami dłużej znaczy lepiej

 

Kilkudziesięciominutowy postój to rzecz, którą nie chcemy spotkać. Wtedy nasze plany ulegają diametralnym zmianom, a czasu wolnego przeznaczonego na odpoczynek jest coraz mniej. Z drogowymi przeciwnościami losu muszą sobie radzić również adepci jazdy samochodem marzący o zdobyciu prawa jazdy w Opolu, gdyż wtedy nie nauczą się zbyt wiele, a jedyny element, który jest w danej chwili sprawdzany jest ich cierpliwość. Istnieje kilka tricków sprawiających, że droga do celu będzie prosta. Jednym z najbardziej oczywistych sposobów jest pozostanie dłużej w okolicach miejsca pracy i wybranie się pieszo do znajomego, czy do sklepu. W ten sposób zrobimy wiele rzeczy, ale znacznie opóźnimy powrót do miejsca zamieszkania. Jeśli nam się śpieszy do domu i nie chcemy zostać dłużej w robocie, można zaplanować inną trasę (ustali Szkoła Jazdy D-H), gdzie nie ma dużego zagęszczenia pojazdów i dzięki temu czasami do celu dotrzemy szybciej, choć trasa może być dłuższa. Pomocne mogą być nawigacje GPS, które podpowiedzą nam, w którym miejscu są największe korki i jaka droga jest najlepsza i najszybsza. Gdy znajdziemy się w korku, to aby nie wpaść w niekontrolowany stan psychiczny, można włączyć sobie radio lub otworzyć okno, by zaczerpnąć świeżego powietrza w cieplejsze dni.

 

Zachowajmy spokój

 

Sposobów na znalezienie się w dużej grupie pojazdów na małej powierzchni jest dużo więcej i jeśli są skuteczne, to można je stosować w rzeczywistości. Lecz drogowcy robią wszystko, by ci, którzy posiadają prawo jazdy Opole, nie musieli dużo kombinować, jeśli chcą wrócić bezstresowo do celu.  Jeśli znajdziemy się w niezręcznej sytuacji, gdzie stoimy w korku, musimy odpowiednio przeanalizować dostępne możliwości, np. drogi alternatywne, a potem zastosować najlepsze rozwiązanie na dany moment. Wszystko po to, by do domu dotrzeć szybko, ale bezpiecznie.

robieprawko

Dodaj komentarz