Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu

Wszyscy mieszkamy w swoich domach, gdzie możemy znaleźć spokój i odpoczynek od pędzącej rzeczywistości. Właśnie tam znajdujemy miejsce odpoczynku i realizacji naszych codziennych czynności. Zazwyczaj nasze miejsce zamieszkanie, które sprawia, że nasze życie jest pełne harmonii i inspiracji, jest odporny na wszystkie czynniki atmosferyczne i zdarzenia losowe. Jednak czasami zdarza się tak, że siły naturalne są bezlitosne i uszkadzają nasz dom, w mniejszym czy w większym stopniu. Wtedy myślimy o tym, co zrobić, by naprawić wszystkie uszkodzenia, lecz nie chcemy wydawać na to wszystkich zebranych oszczędności. Tu może pomóc broker ubezpieczeniowy Opole, który przygotuje takie ubezpieczenie domu, które pokryje koszty ewentualnych napraw i sprawi, że spokojniej odbudujemy nasze miejsce zamieszkania. Co zrobić, by zmniejszyć wydatki z własnej kieszeni?

Fotograficzne zabezpieczenie

Jeśli zdarzy się nieszczęście związane z uszkodzeniem domu, pierwsza rzecz, którą trzeba wykonać, to wykonanie fotograficznej dokumentacji wszystkich zniszczeń, które zostały wywołane przez zjawiska pogodowe. Z tym trzeba zaczekać do momentu polepszenia się pogody, gdyż tylko wtedy można spokojnie zrobić zdjęcia i dzięki temu udokumentowane zniszczenia będą lepiej widoczne. Gdy mamy komplet zdjęć, uzupełniamy formularz zniszczeń, w którym opisujemy wszystkie okoliczności zdarzenia, np. zjawisko pogodowe, godziny powstania zniszczeń, a następnie wysyłamy do firmy ubezpieczeniowej (szukaj w MultiDoradcy24).

Procedura wypłacania

Po czynnościach związanych z dokumentacją uszkodzeń, musimy zabezpieczyć je, gdyż do nas przyjedzie broker ubezpieczeniowy Opole, która na własne oczy zobaczy skalę zniszczeń i oceni, czy wypłacane będzie odszkodowanie, czy też nie. Przed wizytacją nie można celowo zwiększyć zniszczeń, ponieważ to może zostać wychwycone przez rzeczoznawcę i w konsekwencji wartość odszkodowania może zostać zmniejszona, albo cena ubezpieczenia domu będzie podwyższona. Dopuszcza się zabezpieczenie przed powiększeniem uszkodzeń tak, by można było mieszkać w uszkodzonym pomieszczeniu. Po analizie wysłanych materiałów oraz analizie wyznaczonych osób obejmującej wartość uszkodzonych materiałów, opinie budowlańców, dane pogodowe z danego okresu, firma ubezpieczeniowa zdecyduje, czy odszkodowanie zostanie wypłacone. Jeśli tak, to albo w formie gotówkowej wypłacane bezpośrednio poszkodowanym, albo podmiotom, które wykonają usługi remontowe.

Nikt nie chce, by nasze mieszkanie zostało w jakikolwiek sposób uszkodzony. Gdy do tego dojdzie, musimy zrobić wszystko, by w jak najkrótszym czasie naprawić szkody, przy jednoczesnym wydawaniu bardzo małej ilości pieniędzy. Jednak musimy przestrzegać kilku zasad, których przestrzeganie znacznie ułatwi postępowanie odszkodowawcze. Czasami warto zapłacić kilkadziesiąt złotych więcej na bardziej kompleksowy wariant ubezpieczenia, ponieważ wtedy jest większa szansa na to, że ilość pieniędzy, które otrzymamy na remont po uszkodzeniu przez zjawiska losowe, będzie pokaźniejsza. Obyśmy nie byli zmuszeni do tego typu formalności.

robieprawko

Dodaj komentarz