Trasy egzaminacyjne na prawo jazdy w Opolu

Trasy egzaminacyjne na prawo jazdy w Opolu

Egzamin na prawo jazdy w Opolu to ogromny stres. Im więcej prób tym większe przerażenie przed kolejną próbą.  Dla większości kursantów największym lękiem jest wystąpienie nieprzewidywalnej sytuacji na drodze. Znacznie łatwiej jest podejść do zdawania prawa jazdy, kiedy znamy trasę przejazdu. I właśnie dlatego, przedstawię wam możliwe trasy egzaminacyjne w Opolu.

Trasa egzaminacyjna w Opolu nr 1

Trasy egzaminacyjne w Opolu obejmują największe arterie i skrzyżowania. Pierwsza trasa egzaminacyjna przebiega ulicami Oleską, Pużaka, Wiejską, Sosnkowskiego, Rataja, Mikołajczyka, Grota-Roweckiego, Brzozową, Wygonową, Witosa, Lwowską, Tarnopolską i Krzemieniecką. Znajduje się tutaj kilka ważnych punktów, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Szczególne skupienie należy zachować na ulicy Grota-Roweckiego. Przejazd przez osiedle z ograniczoną prędkością i strefą zamieszkania należy wykonać uważnie i zwrócić szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów. Egzamin na prawo jazdy w Opolu przebiegający trasą nr 1 kończy się na osiedlu za sklepem budowlanym przy ul.Wiejskiej.

Trasa egzaminacyjna w Opolu nr 2

Druga trasa egzaminacyjna w Opolu przebiega ulicami Małopolską, Sosnkowskiego, Piotrkowską, Pużaka, Chabrów, Luboszycką, Nysy Łużyckiej, Książąt Opolskich, Placem Sebastiana i Oleską. Trasa ta przebiega przez największe w Opolu skrzyżowanie: rondo, które znajduje się na ul.Nysy Łużyckiej. Miejsce to wśród wielu początkujących kierowców budzi obawy, jednak najczęściej niesłusznie. Wystarczy zachowywać się na nim tak samo, jak na każdym innym rondzie.

Z pewnością obie trasy egzaminacyjne w Opolu są wymagające. Wszystko zależy od stopnia przygotowania do egzaminu na prawo jazdy, właśnie dlatego tak ważne jest dobre przygotowanie i wybór odpowiedniej szkoły. Warto jednak zaznaczyć, że zdawanie prawo jazdy w Opolu nie należy do trudnych. Brak w mieście niezwykle skomplikowanych skrzyżowań, tramwajów czy wielopasmowych arterii.

robieprawko

Dodaj komentarz