Sposoby na punkty karne

Sposoby na punkty karne

Codziennie służby mundurowe łapią kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę lub łamiących inne przepisy, a jeśli kierujący pojazdem przekroczy prędkość ponad dwa razy w terenie zabudowanym, lub zbierze zbyt dużą liczbę punktów, straci prawo jazdy Opole i przez jakiś czas nie będzie mógł poruszać się pojazdem jedno- i dwuosiowym. Jeśli chce się uniknąć spotkania z policją, to trzeba jeździć zgodnie z przepisami zawsze i wszędzie. Lecz czasami zdarzają się momenty, gdzie cała drogę jedzie się jak należy, a w pewnej chwili pozwala się na coś więcej i właśnie w tym momencie policja zauważa niestosowny czyn i wystawia mandat. Jak zapobiec niespodziankom?

Sprytne pomysły na czyste konto

Jak już zostało wspomniane na wstępie, aby uniknąć spotkania z drogówką, trzeba jeździć zgodnie z przepisami i taka jazda jest najlepsza (rekomenduje Szkoła Jazdy D-H). Lecz czasami warto znać triki, które uniemożliwiają wystąpienie przykrych niespodzianek. Jeśli jeździ się niemal codziennie tą samą drogą, od czasu do czasu można po drodze zobaczyć policjantów mierzących prędkość. Jeśli jest jedno upatrzone miejsce, to warto zawsze jeździć na danym odcinku zgodnie z przepisami, a resztę drogi przebyć rozsądnie. Warto także patrzeć się dookoła i to bez odrywania wzroku drogi. Wystarczy spojrzeć w lusterka boczne i tylne, by sprawdzić, czy nie jedzie radiowóz mierzący prędkość. Są również sprytniejsze metody, które warto znać, by zachować prawo jazdy Opole. W Internecie jest wiele map z informacją o rozlokowaniu fotoradarów, a kierowcy dzielą się też w mediach społecznościowych informacjami, gdzie w danym momencie stoją policjanci. Tego typu informacje podają niektóre inteligentne nawigacje satelitarne ostrzegające, gdzie stoi najbliższy punkt pomiaru prędkości. Lecz najskuteczniejszym sposobem jest słuchanie CB Radia, gdzie kierowcy podają informacje o aktualnym miejscu czuwania policjantów.

Jedź ostrożnie, ale czujnie

By nie być zaskoczonym w trakcie podróży, trzeba przestudiować całą trasę godzinami, ale znajomość pewnych newralgicznych miejsc może pomóc zachować prawo jazdy Opole, nawet jeśli popełni się wykroczenie, za które można dostać sporą liczbę punktów karnych. Warto śledzić bieżące informacje i sprawdzać oraz weryfikować wszystkie doniesienia, by zaskoczeń po drodze nie było. Lecz najlepiej jeździć spokojnie, zgodnie z przepisami i bez zbędnej agresji.

robieprawko

Dodaj komentarz