Przemówienie wpływające na wyrok

Przemówienie wpływające na wyrok

O tym, jak zakończy się sprawa sądowa decyduje wiele czynników. Najważniejsze są przede wszystkim zgromadzone dowody oraz zeznania świadków. Jednakże wiele mogą zdziałać mowy końcowe, które wygłaszają prokurator i adwokat Opole. Choć teoretycznie nie mają większego znaczenia, ale wygłaszane argumenty mogą wpłynąć na wymiar kary lub uniewinnienie. Żeby miały realny wpływ, muszą być odpowiednio skonstruowane, a przygotowania do końcowej wypowiedzi powinny trwać praktycznie od momentu zbierania dowodów.

 

Skrupulatna obserwacja i właściwe układanie

 

Wielce wskazanym działaniem jest notowanie najważniejszych informacji oraz wypunktowanie znaczących rzeczy z materiałów dowodowych (sprawdza je Kancelaria Mehl), które mają istotne znaczenie. Dobrym pomysłem jest przytaczanie cytatów z różnych książek lub wspomnienie o wydarzeniach z kraju lub świata, które mogą być podobne do danej sprawy. Bardzo ważne jest dokładne słuchanie i obserwowanie zeznań świadków, gdyż ze słów można odczytać wiele ważnych zdań, które przydadzą się w mowie końcowej, a gestykulacje mogą mówić wiele o tym, czy przedstawiane w trakcie przesłuchań wersje zdarzeń są prawdziwe, czy też nie. Kluczowe jest także wgłębienie się w psychikę oskarżonego, pokrzywdzonych lub innych osób biorących udział danym zdarzeniu, gdyż taka analiza może pozwolić na ułożenie argumentacji i analizę zdarzeń uwzględniającą czynniki psychologiczne. Gdy sprawa będzie się kierowała ku końcowi, zarówno prokurator, jak i adwokat Opole muszą przygotować mowy końcowe uwzględniające wszystkie powyższe czynniki. Finalne wypowiedzi muszą być nie tylko wypowiedziane z zachowaniem poprawnej polszczyzny, ale także odpowiednio zaplanowane i uargumentowane. Muszą się opierać na dowodach i zeznaniach wszystkich stron oraz świadków. Przede wszystkim każde wypowiedziane zdanie musi zostać wypowiedziane naturalnie, ale też przekonująco, by wpłynęło na końcowy wyrok.

 

Siła słowa ma wpływ

 

Nieraz zdarzało się, że sędzia wydając wyrok, opierał się w pewnym sensie o końcowe wypowiedzi. Choć dowody i zeznania odgrywają najważniejsze role, to jednak prokurator i adwokat Opole mogą swoimi mowami na zakończenie przewodu sądowego sprawić, że oskarżony dostanie surowy, bądź też łagodny wyrok. Najważniejsze, by on był sprawiedliwy.

redmustang