Proces wciągania samochodu do najazdu

Proces wciągania samochodu do najazdu

Awaria pojazdu to nie jest najmilsza rzecz, która może przytrafić się w trakcie podróży. Szczególnie, gdy do celu jest jeszcze bardzo daleka droga. W wielu przypadkach niezbędna jest dobrze zorganizowana pomoc drogowa Lubliniec, która zrobi wszystko, żeby przywieźć samochód jak najszybciej. Wiele zależy od tego, jak sprawnie załaduje się zepsuty pojazd na autolawetę. Jest to czynność, która musi być wykonana w określony sposób, jeśli podróż z jednego miejsca na drugie ma się odbyć bez najmniejszych przeszkód.

 

Procedura ładowania pojazdu

 

Zanim rozpocznie się właściwa część, trzeba odpowiednio ustawić zarówno lawetę, jak i uszkodzony samochód, by całość trwała możliwie jak najkrócej. Kierowca tak manewruje pojazdem transportującym (obsługuje Auto-Naprawa Wiatr), by było dużo miejsca na jakiekolwiek działania, a pomocnicy przestawiają holowany samochód w taki sposób, żeby umożliwić płynne wciąganie. Na początku należy odnaleźć ucho holownicze na aucie, który ma być transportowane, a potem uruchomić wciągarkę z liną holowniczą. Gdy osiągnie się odpowiednią długość roboczą liny, można przystąpić do wciągania, ale zanim to nastąpi, trzeba nałożyć podkładki, by samochód mógł wjechać na najazd. Sam proces trwa kilka minut i należy wykonać to ostrożnie, gdyż trzeba cały czas pilnować, żeby pojazd poruszał się na wprost, a w tym pomagają wyznaczone osoby. Koła muszą być wyprostowane, gdyż w innym przypadku pomoc drogowa Lubliniec będzie mocno utrudniona. Gdy pojazd znajdzie się w wyznaczonym miejscu, należy zaciągnąć hamulec ręczny i zabezpieczyć poprzez owinięcie kół pasami. Na koniec należy sprawdzić, czy wszystko zostało należycie wykonane i potem można wyruszyć na wyznaczone przez właściciela uszkodzonego pojazdu miejsce.

 

Bezpieczne transportowanie zależne od ładowania

 

Nie jest tajemnicą, że bezproblemowe transportowanie dużych ładunków zależne jest od ich właściwego zabezpieczenia. Doświadczona pomoc drogowa Lubliniec doskonale o tym wie i dokłada wszelkich starań, żeby pojazdy były właściwie ustawione na najeździe i szczegółowo zabezpieczone przed niekontrolowanymi ruchami podczas jazdy. Wszystko po to, by podróż odbyła się bez przeszkód i bez obaw o kolejne kłopoty.

robieprawko