Jak obniżyć polisę za samochód?

Jak obniżyć polisę za samochód?

Codziennie na naszych drogach dochodzi do wielu stłuczek, kolizji i wypadków, przez które można utracić m.in. zniżki ubezpieczeniowe. Lecz jeśli uniknie się takich sytuacji i dodatkowo zadba się o czysty stan konta, jeśli chodzi o punkty karne, to można liczyć na dużo mniejszą składkę roczną niż zazwyczaj. Przed podpisywaniem umowy broker ubezpieczeniowy Opole powinien zaoferować specjalne propozycje dla osób jeżdżących zgodnie z przepisami, bezszkodowo i dbających o swoje pojazdy, lecz trzeba spełnić kilka warunków, by koszt ubezpieczenia był niższy niż zwykle.

 

Czynniki redukujące cenę polisy

 

Aby uzyskać dodatkowe rabaty, trzeba być praktycznie wzorcowym kierowcą, czyli nie być złapanym za przekroczenie prędkości lub inne wykroczenia, nie uczestniczyć w zdarzeniach jako sprawca lub współwinny, mieć bardzo dobrą opinię wśród innych użytkowników drogi, na czas płacić składki roczne za polisę oraz przeprowadzać kontrole techniczne, a także mieć ukończone kursy z wynikiem bardzo dobrym lub celującym. Czasami broker ubezpieczeniowy Opole poprosi o dokumenty, by przedstawić je wybranym agencjom i na podstawie dostarczonych informacji mają później opracować specjalne promocje dedykowane tylko i wyłącznie konkretnej osobie, lecz firmy te mają prawo do dodatkowych kontroli, by mieć pewność, że dany kierowca zasługuje na specjalne zniżki. Można też przekazać specjalne materiały, takie jak np. członkostwo w klubach motoryzacyjnych lub zaświadczenie o udziale w kampaniach na rzecz bezpieczeństwa, a to może przyczynić się do jeszcze lepszych warunków umowy i rekordowo niskiej składce. Wybrane firmy (sprawdź w MultiDoradcy24) bardzo przychylnie patrzą na tego typu aktywności i prócz bardzo małej cenie polisy oferują jeszcze bogatszy pakiet ochrony, co ma sprawić, że ostateczny wybór będzie oczywisty i prosty.

 

Obniżki motywacją do przepisowej jazdy

 

Takie promocje mogą sprawić, że poziom bezpieczeństwa na drogach wzrośnie, gdyż kierowcy chcą mniej płacić za polisy, a zapisy mówiące o tym, że złamanie jednego z warunków spowoduje bezpowrotną utratę gratyfikacji mogą sprawić, że częściej zdejmą nogę z gazu. Żeby otrzymać tego typu ulgi, broker ubezpieczeniowy Opole musi mieć pewność, że można polegać na zapewnieniach i w związku z tym taka gratyfikacja przyczyni się do wzorowej jazdy pełnej spokoju i komfortu.

robieprawko