Łatwiejsza droga do utraty prawka

Łatwiejsza droga do utraty prawka

Codziennością na polskich drogach jest nagminne przekraczanie dopuszczalnej prędkości, często o ponad 50 km/h. W większości przypadków takie zachowanie nie rodziło bardzo dużych i przykrych konsekwencji, poza oczywiście mandatem i punktami karnymi, a prawo jazdy Opole można było za to stracić tylko przy takim wykroczeniu na terenie zabudowanym. Od kilku dni, miejsc, gdzie odbierane są uprawnienia do prowadzenia pojazdów po znacznym przekroczeniu prędkości, przybyło i trzeba bardzo mocno się pilnować, żeby ten dokument był przez cały czas ważny i obowiązujący.

 

Większy obszar dróg objętych obostrzeniami

 

Najprościej rzecz ujmując, takie przepisy mówiące o tym, że po przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o co najmniej 51 km/h obowiązują na wszystkich drogach publicznych, czyli w terenie zabudowanym i niezabudowanym, na drogach osiedlowych, trasach szybkiego ruchu, drogach ekspresowych oraz na autostradach. Dodatkowo, prawo jazdy Opole można stracić po tym, jak w godzinach nocnych w terenie zabudowanym zmierzona zostanie prędkość wynosząca ponad 100 km/h, gdyż zniesiono przepisy mówiące o tym, że w godzinach od 23:00 do 6:00 dopuszczalna prędkość na drogach miejskich, przy których znajdują się różne budynki wynosi 60 km/h. Teraz „pięćdziesiątka” obowiązuje przez całą dobę. Oczywiście, nadal obowiązują przepisy, gdzie uprawnienia można stracić po przyłapaniu na jeździe pod wpływem alkoholu, uzbieraniu 24 punktów karnych w ciągu roku, spowodowania kolizji lub bardzo poważnego wypadku. Dlatego trzeba bardzo mocno uważać na drogach (poleca Szkoła Jazdy D-H), żeby uprawnienia były ważne przez cały czas i w żadnym momencie nie były zagrożone. W innym przypadku można stracić nie tylko dokument, ale także uprawnienia, przez co trzeba przejść kurs od wykładów teoretycznych, co jest pewnego rodzaju katorgą, która za wiele nie wnosi, ale potrafi przypomnieć o najważniejszych zasadach.

 

Ostrożnie bez względu na miejsce

 

Wszędzie trzeba jeździć spokojnie i bezpiecznie, ponieważ w ten sposób nie tylko utrzyma się uprawnienia, ale także walnie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach zarówno miejskich, jak i szybkiego ruchu. Dokument zezwalający na prowadzenie pojazdów samochodowych i motocyklowych, czyli prawo jazdy Opole, znacznie ułatwia załatwienie różnych spraw, a jego utrata znacznie utrudni normalne funkcjonowanie i dlatego warto jeździć wolniej, ale pewniej, żeby wszystko wyglądało normalnie.

robieprawko