Jak skonfigurować samochód marzeń bez wychodzenia z domu?

Jak skonfigurować samochód marzeń bez wychodzenia z domu?

Wszyscy chcemy jeździć samochodami, które spełnią wszystkie wymagania i żeby podobały nam się w każdym momencie. Do niedawna mogliśmy konfigurować samochód w oparciu o suche dane dostępne w salonach samochodowych, a efekt finalny mogliśmy oglądać dopiero przy odbiorze świeżo nabytego pojazdu, lub wcześniej, gdy oglądaliśmy egzemplarz innego użytkownika, choć o to niełatwo. Dziś mamy możliwość zobaczenia naszego przyszłego samochodu bez wychodzenia z domu, a to za sprawą różnego rodzaju konfiguratorów dostępnych na stronach internetowych z Opola oficjalnych importerów nowych aut w Polsce. Tego typu narzędzia mocno ułatwiają podjęcie decyzji o zakupie własnych czterech kółek i sprawiają, że podczas odbioru pachnącego nowością samochodu nic nas nie zaskoczy.

Opcje dostępne na ekranie monitora

Każdy konfigurator (ustawiony przez redMustang) musi uwzględniać wszystkie dostępne opcje dla konkretnego modelu, by jak najbardziej upodobnić wirtualny samochód do potencjalnej wersji, którą odbierzemy w salonie samochodowym. W pierwszej kolejności wybieramy model samochodu, wersję nadwoziową, opcję wyposażenia oraz jednostkę napędową i rodzaj skrzyni biegów. Następnie możemy ustawić, jaki kolor nadwozia ma mieć nasz przyszły samochód w danej wersji, wygląd obręczy oraz ich kolor, wzór tapicerki, a także zestaw różnorodnych pakietów zwiększających nasze bezpieczeństwo oraz ułatwiających korzystanie z pojazdu. W zależności od producenta można znaleźć wiele innych opcji, lecz te powyższe są standardowe i powinny mieć wszystkie strony internetowe Opole. Podczas konfigurowania mamy stały podgląd na cenę aktualnej wersji naszego pojazdu, dzięki czemu wiemy, ile pieniędzy należy przyszykować przy transakcji związanej z nabyciem pojazdu oraz jakie są raty.

Od wizualizacji do realizacji

Jeśli proces wirtualnego formowania naszego auta dobiegnie końca, mamy przed sobą kilka opcji. Pierwsza z nich to zapisanie na komputerze lub wydrukowanie ustawionej w konfiguratorze wersji i jej dostarczenie do salonu przy osobistym zamawianiu lub skorzystanie z niej przy zabukowaniu pojazdu przez telefon. Jednak taka opcja jest dużo bardziej uciążliwa i pochłonie dużo więcej czasu niż druga wersja polegająca na zamówieniu samochodu z poziomu programu konfigurującego (zrobionego przez redMustang). Wtedy po wybraniu tej opcji podajemy nasze dane osobowe, wybieramy sposób zapłaty oraz autoryzowany salon, w którym mamy odebrać nasz stworzony wirtualnie samochód marzeń.

Co jeszcze można ustawić?

Obecne konfiguratory pojazdów mechanicznych umożliwiają wybór wielu różnorodnych opcji, a w przyszłości paleta rzeczy, których możemy ustawić z poziomu strony internetowej w Opolu z całą pewnością wzrośnie. Za kilka lat producenci aut umożliwią nam wybór np. specyfikacji hamulców, rodzaju i koloru reflektorów, czy też zestawu nagłośnienia. Być może wkrótce będzie dostępna opcja dostarczenia auta pod sam dom, lecz to będzie wymagało zwiększenia kadry każdego salonu samochodowego, a wielu producentów nie stać na takie inwestycje. Choć w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe, więc spokojnie poczekajmy na dalszy rozwój przydatnego urządzenia.

robieprawko

Dodaj komentarz