Jak prawidłowo ustawić fotel w samochodzie?

Jak prawidłowo ustawić fotel w samochodzie?

By móc komfortowo podróżować z jednego miejsca na drugie, trzeba zadbać o wiele szczegółów, które na pierwszy rzut oka nie są widoczne. Każdy kandydat na prawo jazdy Opole już podczas kursu nauki jazdy uczy się odpowiedniego ustawiania foteli, by można było podróżować samochodem bez żadnych przeszkód i komplikacji. Wytyczne są bardzo szczegółowe i wymaga to dużej uwagi oraz koncentracji na odpowiednim poziomie. Wszystko po to, by nie spowodować jakiegokolwiek zagrożenia na drodze. Warto znać podstawowe zasady odpowiedniego ustawienia fotela (uczy tego Szkoła Jazdy D-H), by widzieć wystarczająco dużo i reagować szybko na zdarzenia na drodze.

Idealne ustawienie fotela

Podręcznik idealnego siedzenia podczas jazdy mówi o tym, że głowa ma być oparta na nagłówku, plecy w całości mają przylegać do oparcia, a górna część nóg do siedziska, natomiast stopy powinny dotykać pedałów (sprzęgło, hamulec, gaz). Dodatkowo, kąt zgięcia nóg i rąk ma wynosić ok. 150-160 stopni, a wysokość fotela ma być tak ustawiona, żeby zobaczyć zarówno nawierzchnię asfaltu oraz aktualną sytuację na drodze, by można było podróżować bez żadnych komplikacji. Żeby spełnić powyższe wymagania, należy ustawić fotel, tak jak uczono podczas kursu na prawo jazdy Opole. W pierwszej kolejności trzeba przesunąć fotel do przodu lub do tyłu tak, by bez problemu stopy sięgnęły pedałów. Potem należy ustawić oparcie, żeby widoczność była jak najlepsza, a na końcu ustawia się wysokość siedzenia, żeby widok był optymalny. Te złote zasady muszą być wpojone, by w trakcie jazdy nie było żadnej chwili zawahania.

Jak ważne jest prawidłowe ustawienie fotela?

Już podczas pierwszych minut kursu nauki jazdy instruktorzy uczulają, jak ważna jest odpowiednia pozycja podczas poruszania się na drodze i każdy, kto chce mieć prawo jazdy Opole, musi znać podstawy. Żeby idealnie ustawić siedzenie, trzeba trochę wyjeździć danym samochodem, by później nie było potrzeby ciągłych korekcji nastawień fotela samochodowego. Lepiej testować przed wyjazdem na drogę, by później nie było żadnych zaskoczeń.

robieprawko

Dodaj komentarz