Co zrobić, by wakacje były tanie i udane?

Co zrobić, by wakacje były tanie i udane?

Wszyscy planujemy wyjazdy wakacyjne już na początku wiosny lub nawet podczas zimy. Chcemy, by wypoczynek był zarówno najtańszy, jak i zawierał w sobie jak największą liczbę atrakcji. Z pozoru jest to niemożliwe do wykonania, ale w Internecie jest coraz więcej stron, w których można zabukować pobyt w wybranym miejscu po okazyjnej cenie, który uwzględnia wszystkie nasze zachcianki. Wiele z tych ofert ma wliczone w cenę ubezpieczenie na wakacje, które zapewnia bezstresowy odpoczynek i brak obaw o konsekwencje finansowe jakichkolwiek szkód. Gdzie leży sekret dużych wakacji za małe pieniądze?

Plan, wyjazd, odpoczynek, pełny portfel

Wszystko rozpoczyna się od analitycznego planowania podróży i pobytu, by nie było żadnych, nawet najmniejszych zaskoczeń. Trzeba ustalić termin wyjazdu, okres pobytu, datę powrotu, najlepszą trasę, która będzie bez korków i robót drogowych, listę miejsc, które należy odwiedzić, a także hotel, w którym będziemy odpoczywali po całodziennym korzystaniu z dobrodziejstw wakacyjnych. Należy wszystkie elementy zaplanować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, bo wtedy ceny są najniższe i można liczyć również na dodatkowe rabaty. Kilka tygodni przed wyjazdem można wykupić pakiety zapewniające spokojniejszy odpoczynek, jak np. najkorzystniejsze ubezpieczenie na wakacje, które ma na celu pokrycie ewentualnych kosztów naprawy uszkodzeń przedmiotów podczas pobytu w danym miejscu. Jeśli mamy w szafie stroje wakacyjne, dobrze je użyć, gdyż nie wydamy ani złotówki, a jeśli jest taka konieczność, to wybierzmy ubrania, które są na wyprzedaży i po okazyjnej cenie. Warto przed samym wyjazdem lub na początku podróży zatankować w lokalnej stacji benzynowej, by na jednym baku odbyć kilkusetkilometrową podróż (ubezpieczą MultiDoradcy24) np. nad polskie morze, gdyż przy autostradach cena litra paliwa potrafi być droższa nawet o kilkadziesiąt groszy. Podczas pobytu warto kupować masę pamiątek, a także odwiedzić jak największą liczbę miejsc, wydając małą liczbę pieniędzy. Trzeba wiedzieć, co nam się przyda i gdzie będziemy czerpali najwięcej radości.

Oszczędne, udane wakacje

Nie ma jednej recepty na idealny wypoczynek, w którym nie ma konieczności wydawania sporej ilości gotówki. Najważniejsze jest to, by mieć satysfakcję z kilku dni spędzonych nad morzem lub w górach, a reszta przyjdzie sama. Nawet jeśli zdarzy się nam coś przykrego, np. uszkodzenie czyjegoś mienia, to dzięki ubezpieczeniu na wakacje nasz portfel nie ucierpi, choć nerwy będą dość duże. Lepiej unikać złych zdarzeń i korzystać z wakacji żywiołowo, ale z głową.

robieprawko

Dodaj komentarz